Staff Directory

Board of Trustees
Schneider, Christopher - Ward One
Owens, Crystal - Ward Two
Kuester, Darren - Ward Three, Board Chair
Leitch, Lori - Ward Five
Robertson, Robyn - Ward Six
Velichka, Delainah - Ward Seven, Vice-Chair
Central Office Administration
Bennett, Paul - Superintendent
Murray, Adam - Assistant Superintendent of Human Resources
Freeman, Rhonda - Secretary-Treasurer
Ramsay, Lorraine - Executive Assistant
Warne, Chris - Executive Assistant
Burns, Vanessa - Communications Coordinator
Peppler, Judy - Financial Accountant
Wiebe, Theresa - Administrative Assistant
Chaffey, Tammy - Finance Coordinator
Gardner, Sharon - Teacher Payroll Coordinator
Rieger, Kaitie - Administrative Assistant for Human Resources/Payroll Coordinator
Rucka, Colleen - Payroll Coordinator
Wald, Amy - Support Staff Payroll Coordinator
Michaud, Laurie - Receptionist/Administrative Assistant for Human Resources
Learning Services
Ploc, Aleeta - Assistant Superintendent of Learning Supports
Thompson, Jeff - Assistant Superintendent of Teaching and Learning
Bliska, Amanda - Divisional Inclusive Education Intervention Coach
Senft, Audrey - Divisional Inclusive Education Intervention Coach
Debogorski, Angeline - Early Learning and Literacy Coordinator
Scratch, Cynthia - Success Coach/Youth Education Support Worker Coordinator
Espetveidt, Sharla - Administrative Assistant to Learning Services
Carlyle, Tammy - Administrative Assistant
Butler, Heather - Youth Education Support Worker
Nottveit, Karina - Divisional Social Worker
Randall-Martin, Katrina - Divisional Social Worker
Carlson, Kendall - Youth Education Support Worker
Kramer, Kelsie - Youth Education Support Worker
MacKenzie, Sandra - Project PEACE Success Coach
Rebalkin, Tianna - Project PEACE Success Coach
Roessler, Ryan - Youth Education Support Worker
Tomlinson, Cynthia - Project PEACE Success Coach
Kramer, Connie - Family School Liaison Worker
Technology Services
Pierson, Shayne - Manager of Technology Services
Eastman, Brenda - Student Information Coordinator
Friesen, Christopher - Network Analyst
Cambridge, Kyle - IT Support Technician
Kishan, Uday - IT Support Technician
Panchal, Kushal - IT Support Technician
Facilities
Przybylski, John - Director of Support Services
Ruether, Jon - Facilities Manager
Smith, David - Safety and Wellness Coordinator
Williams-Pelrine, Karen - Admin Assistant
Buschbeck, Stephan - Maintenance Repairman
Fox, Timothy - Maintenance Repairman
Graham, Jerry - Maintenance Repairman
Hybner, Richard - Maintenance Repairman
Johnson, Howie - Maintenance Repairman
Laurin, Paul - Maintenance Repairman
Patterson, Brad - Maintenance Repairman
Pratt, Natasha - Maintenance Repairman
Wald, Dale - Maintenance Repairman
Transportation
Przybylski, John - Director of Support Services
Rushton, David - Transportation Manager
Gordey, Crystal - Transportation Supervisor
Schramm, Heather - Route Planner
Reinders Sieben, Amber - Transportation Finance Coordinator
Lee, Merlin - Lead Technician
Collett, Mark - Mechanic
Gillette, Ryley - Mechanic
Heck, Fred - Mechanic
Przybylski, Kirk - Mechanic
Pyttlik, Rolf - Mechanic
Instructional Materials Center
Lauritsen, Tracy - IMC Supervisor
Stranaghan, Nolanda - Resource Technician
Mentorship
Mayer, Maurice - Divisional Mentor Coach